Závlahový systém pre pohodlie a úsporu vody

Na udržanie hotovej záhrady a trávniku v perfektnom stave je najdôležitejším faktorom dostatočná a pravidelná závlaha. Aby bol trávnik vždy svieži zelený a rastliny zdravé je potrebné okrem živín zabezpečiť dostatok a pravidelný prísun vlahy. Najefektívnejším riešením pre vyriešenie otázky zavlažovania je inštalácia automatického zavlažovacieho systému. Má mnoho výhod oproti ručnému zavlažovaniu - šetrí čas potrebný na každodenné polievanie, šetrí vodu aj peniaze. Je plne automatizovaný a programovateľný. Pomocou automatickej závlahy vieme dosiahnuť dostatočný a rovnomerný prísun vody do každej časti záhrady a záhonov. Inštalovaný dažďový senzor v prípade zrážok systém pozastaví a celý systém je takmer neviditeľný (inštalovaný pod zemou).

Realizáciu automatického závlahového systému vykonávame celoročne. Montáž je možná aj v prípade, ak už máte záhradu hotovú a funkčnú zopár sezón.
Automatický zavlažovací systém možno okrem záhrad využívať aj na zavlažovanie futbalových ihrísk, parkov a iných trávnych plôch.


Ponúkame :

  • Návrh a vypracovanie projektu závlahy - obhliadka terénu, polohové a výškové zameranie, zakreslenie pevných a zavlažovaných plôch, analýza vodného zdroju (výdatnosť, prietok)
  • Realizácia automatického závlahového systému - vytýčenie budúcej závlahy, výkopové práce, odborná pokládka a inštalácia potrubí, postrekovačov a trysiek, programovanie
  • Servis a údržbu automatických závlahových systémov - jarné spustenie, zazimovanie, servis (záručný aj pozáručný)

ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY

·  Či už sa jedná o malé plochy alebo zavlažovanie futbalového ihriska, navrhneme závlahu presne podľa potrieb tak, aby bola zaistená rovnomerná dávka vody na zavlažovanú plochu.
·  Pracujeme s komponentmi a produktmi poprednej svetovej značky v oblasti zavlažovania RainBird, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a dlhou životnosťou.

· Veľmi obľúbenou a čoraz častejšie realizovanou sa stáva závlahový systém formou podpovrchovej kvapky. Je vhodný predovšetkým na závlahu parkov a komerčných plôch (tým, že je systém "neviditeľný", je ochránený pred vandalizmom), ale široké uplatnenie si nájde aj v záhradách rodinných domov. Napríklad v miestach, kde je veterno a je riziko znečistenia okolia postrekovača vplyvom vetra (fasády domov, presklené zimné záhrady a terasy a pod.). Podzemnou závlahou je zaručená obrovská úspora vody.

Ukážka projektu : PODPOVRCHOVÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM

Ukážka projektu : AUTOMATICKÝ ZÁVLAHOVÝ SYSTÉM S POSTREKOVAČMI


Šetrite vodou

Závlaha je nastavená na zavlažovanie v skorých ranných či nočných hodinách, kedy dochádza k menšiemu odparu vody do ovzdušia. Skúsenosti s viac ako 10000 inštalácií závlahových systémov hovoria o viac než 20% úspore vody.

Zavlažovací systém sa skladá z nasledujúcich komponentov :

plastové potrubné vedenia (uložené pod zemou), postrekovače, elektromagnetické ventily, elektrorozvody 24V, ventilové šachty, ovládacie jednotky, rôzne čidlá, filtračné zariadenia a rôzne armatúry


Projekty a realizácie automatických závlahových systémov


Realizácie závlahových systémov

Bratislava / Záhorská Bystrica I.

Bratislava / Záhorská Bysitrica II.

Bratislava / Záhorská Bystrica III.

Dunajská Lužná

Dobrohošť

Senec